Факультет психології

Відкритий у 2000 році у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна став першим окремим факультетом в освітньому просторі України.

Підготовка студентів та наукових кадрів вищоі кваліфікації

Підготовка фахівців-психологів

image

 

Факультет здійснює фахову підготовку студентів зі спеціальності 053 «Психологія» за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнями вищої освіти. Форми навчання: денна, заочно-дистанційна та заочна (друга вища освіта).
Навчальним планом підготовки психологів передбачається вивчення:
• фундаментальних дисциплін (зокрема загальна психологія, соціальна психологія, експериментальна психологія, історія психології, вікова психологія, диференційна психологія, психодіагностика, пато- та нейропсихологія, основи психотерапії, вища математика та теорія ймовірності, анатомія, фізіологія поведінки людини та тварин);
• дисциплін соціально-гуманітарного циклу (історія України, філософія, іноземна мова, та іноземна мова за фахом);
• дисциплін практичної підготовки (педагогічна, етнічна, політична, психологія, психологічне консультування, соціально-психологічний тренінг,  основи сексології, психологія в маркетингу та рекламі, психологія конфліктів та ін.);
• також пропонуються спецкурси за власним вибором студента.

Читати далі

111

02 липня

346 346 346

Студенти та викладачі факультету психології відвідали літню школу в CITY College, Європейському кампусі Університету Йорка.

З радістю повідомляємо, що з 23 по 29 червня 2024 року делегація від Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, до складу якої увійшли 7 студентів та 2 викладачі факультету психології, відвідала CITY College, Європейський кампус Університету Йорка у місті Салоніки, Греція.

Метою візиту було відвідування літньої школи, яка спрямована на розвиток академічних навичок та навичок взаємодії. Програма літньої школи включала різноманітні лекції, семінари та практичні заняття, що дозволило учасникам значно покращити свої знання та вміння.

Усі учасники висловили своє задоволення від участі у літній школі та підкреслили важливість отриманого досвіду для подальшого навчання та професійного зростання. Ми висловлюємо щиру подяку CITY College та Університету Йорка за теплий прийом і високий рівень організації заходу.

З нетерпінням чекаємо на подальшу співпрацю та нові можливості для наших студентів та викладачів!

 

 

20 червня

 
До вашої уваги - і нтерв’ю з деканом першого в Україні факультету психології Надією Крейдун: про історію харківської психологічної школи, яка відома своїми здобутками в галузі розвиваючого навчання, когнітивної психології, психології розвитку особистості, політичної психології та патпсихології; про власну кар’єру в науці; про те, які професійні двері відкриває диплом психолога; - про те, що тягне людей вивчати психологію і чому не можна стати психологом за два тижні; про те, як розвивається факультет і що чекає науку через двадцять років.

 

7 червня

346

Увага!

День відкритих дверей

Час: 10 черв. 2024 12:00 PM

https://us02web.zoom.us/j/86935749610?pwd=8rlZ41wpy8pxWn7J4PgIpvHEvTjZa6.1

Ідентифікатор конференції: 869 3574 9610 Код доступу: c3LHHj11

 

25 травня

2547

Нічого не плануйте на 25 травня — у Каразінському стартує «Марафон освітніх можливостей»!

Стартуємо в суботу з презентації: «Від студентів — абітурієнтам», яка проходитиме за підтримки представників Студентської ради та Профспілкової організації студентів, аспірантів і докторантів.
25 травня о 12:00 в онлайн-форматі ви дізнаєтеся все про Каразінський університет від студентів. Що буде?
Інтерактивний формат: поставте всі запитання та наживо поспілкуйтеся з каразінцями
Таємна інформація стане видимою: попліткуєте і дізнаєтеся всі секрети, які не розкажуть викладачі.
Зазирнете у світ Каразінського: почуєте, як відбувається навчання та дозвілля в університеті.
Передбачите майбутнє: студенти розкажуть про можливості та працевлаштування.
Від вас треба лише одна дія — перейти за посиланням та зареєструватися на зустріч.
Це тільки перший івент у межах «Марафону освітніх можливостей»! А вже з понеділка по буднях протягом трьох тижнів кожен факультет окремо презентуватиме себе.

Стежте за новими анонсами на наших сторінках. Чекаємо вас на першій зустрічі «Від студентів — абітурієнтам»

23 травня

2457

УВАГА!

Розклад роботи Екзаменаційної комісії з випуску бакалаврів денної форми навчання факультету психології у 2024р.

Розклад роботи Екзаменаційної комісії з випуску бакалаврів заочної форми навчання факультету психології у 2024р.

 

17 травня

2457

Факультет психології запрошує усіх зацікавлених осіб на публічну лекцію на тему "Сучасний педагог та цифрові технології". Ця лекція присвячена актуальним питанням інтеграції цифрових технологій у педагогічну діяльність та їхньому впливу на процес навчання.

  • Роль сучасного педагога у цифрову епоху
  • Огляд сучасних цифрових інструментів та платформ для викладання
  • Переваги та виклики цифровізації освіти
  • Етика та безпека у цифровому навчанні
Лекцію проведе доц. кафедри педагогіки нашого факультету Наливайко Олексій Олексійович, який поділиться своїм досвідом та знаннями щодо ефективного використання цифрових інструментів у навчанні. Учасники лекції зможуть задати питання та отримати практичні рекомендації щодо інтеграції цифрових технологій у свою педагогічну практику.

 

17 травня

2456

Успішне проведення ІІ-ої Всеукраїнської науково-практичної конференції на факультеті психології ХНУ імені В. Н. Каразіна
16-17 травня 2024 року на факультеті психології Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна успішно пройшла ІІ-а Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні освітні методики та технології в умовах викликів сьогодення». Захід відбувся у форматі онлайн на платформі ZOOM.
Конференція розпочалася 16 травня з реєстрації учасників та секційних засідань, де науковці з різних куточків України представили свої дослідження та обговорили актуальні проблеми сучасної освіти. Тематика виступів включала сучасні педагогічні практики, використання цифрових додатків у навчанні, формування рефлексивного мислення, застосування штучного інтелекту у викладанні, а також впровадження VR та AR технологій у педагогічний процес.
На наступний день, 17 травня, конференція продовжилася з новими секційними засіданнями, де були розглянуті питання цифрових технологій в освіті, викликів постковідного часу, тенденцій цифрової трансформації освіти та інші важливі аспекти сучасної педагогіки. Після перерви учасники зібралися на заключне засідання, де підбили підсумки, вислухали виступи голів секцій та прийняли резолюцію конференції.

Конференція зібрала провідних науковців та практиків у галузі освіти, створивши платформу для обміну досвідом та новими ідеями, що сприятиме подальшому розвитку освітніх методик та технологій в Україні.

 

16 травня

2546

На факультеті психології відбувся захід для освітян на тему "Штучний інтелект в освіті: нам є куди рухатися!" Учасники мали змогу ознайомитися з найсучаснішими досягненнями у сфері штучного інтелекту (ШІ) та дізнатися, як ці технології можуть бути інтегровані в освітній процес. У заході прийняло участь 187 часників з різних закладів освіти Харкова та України.
Основні напрями заходу:

  • Огляд основних понять та принципів роботи ШІ.
  • Демонстрація реальних можливостей впровадження ШІ у закладах освіти .
  • Обговорення етичних питань та викликів, пов'язаних з ШІ.
  • Підходи до забезпечення етичного використання ШІ в освіті.
  • Використання конкретних інструментів ШІ.
Захід провів доц. кафедри педагогіки нашого факультету Наливайко Олексій Олексійович. Він поділилися своїм досвідом та надав практичні поради щодо впровадження ШІ у навчальний процес ЗВО. Учасники отримали цінні знання та інструменти для подальшого розвитку своїх навчальних закладів у напрямку цифровізації та впровадження ШІ.

 

04 травня

2

Воркшоп на тему «Привабливе дистанційне навчання: доступність, інтеракція, якість» проходив на факультеті психології та був відкритий для усіх зацікавлених осіб. Основною метою заходу було обговорення актуальних питань та викликів, пов'язаних з організацією дистанційного навчання, а також обмін досвідом і кращими практиками у цій сфері.

Під час воркшопу учасники мали можливість обговорити власний досвід та виклики, з якими вони стикаються в процесі організації дистанційного навчання. Воркшоп сприяв підвищенню рівня обізнаності учасників щодо сучасних тенденцій та технологій у сфері дистанційної освіти, а також надав практичні інструменти для покращення якості навчального процесу.

 

15 квітня

346

 

15 квітня

346

ВІТАЄМО
переможців  конкурсу
курсових робіт 2 курсу (23-24 н.р.)
та їхніх наукових керівників!

1 місце
Щегольковський Максим  (8,7 б.); науковий керівник – Харченко А.О. Лазаренко Софія (8,7 б.); науковий керівник – Невоєнна О.А. Шаповал Ірина (8,7 б.); науковий керівник – Милославська О.В. Іванющенко Марія (8,7 б.); науковий керівник – Аккая К.О.

2 місце
Уніковська Софія (8,3 б.); науковий керівник – Кряж І.В. Рафаєлян Ельвіра (8,3 б.); науковий керівник – Харченко А.О.

3 місце
Андреєва Єлизавета (8 б.); науковий керівник – Олефір В.О. Гавриш Ольга-Єва (8 б.); науковий керівник – Гімаєва Ю.А. Сурженко Світлана (8 б.); науковий керівник – Гуляєва О.В.

НМК висловлює подяку членам конкурсної комісії доц. Яворовській Л.М., доц. Скворчевській Є.Л., ст.викл. Лісеній А.М

 

27 березня

2457

Привіт,абітурєнте!

Це повідомлення для тебе!

Вже в цю суботу, 30 березня, наш факультет відкриє свої двері, щоб радо привітати всіх, кого цікавить психологія!

Приходь, щоб дізнатися про нашу програму, викладацький склад та можливості, які пропонує факультет. Ти зможеш познайомитися з нашими викладачами, поспілкуватися зі студентами та взяти участь у цікавих психологічних інтерактивах

️ 🗓️Дата: 30.03 🕐Час: 11:00-14:00

🏫Місце: головний корпус університету ім.Каразіна, безпечний простір «Бункер» До зустрічі!🙌

 

08 березня

2457

Нехай прийдешня весна принесе всім вам радісні відчуття, нехай будуть здорові всі наші рідні, будьте і ви, мої дорогенькі, здоові. Вдячних вам студентів і моя велика вдячність за те, що ми разом! Разом долаємо всі негаразди, разом мріємо і віримо, разом ідем до ПЕРЕМОГИ.
Безмежно люблю, дуже вдячна за все, мої НАЙКРАЩІ.
Сонечка вашим серцям, щастя вашим родинам.

Надія Крейдун

 

07 березня

27

НАШІ ВІДМІННИКИ

1 курс
Дейнека Дмитро
Колісник Тетяна
Синєгубенко Поліна
Корженко Поліна
Пономарьова Ганна
Іоаннісян Діана
Кішик Єлизавета
Паненко Діана
2 курс
Волошина Алісія
Одокієнко Анна
Потапова Валерія
Щегольковський Максим
Стрельцова Вікторія

3 курс
Арістархова Валерія
Бобрицька Ангеліна
Боряк Катерина
Захарова Юлія
Мельник Дар’я
Рябуха Катерина
Турас Валерія
Броницька Антонина
Кисельова Марія
Родченко Аліна
Петренко Катерина
Тимохіна Владислава
Юрченко Вероніка

4 курс
Білай Ольга
Вовченко Дар’я
Захарчук Анна
Васильєва Анастасія
Бойко Ярослава
Лисецький Димитрій
Секішова Марія
Магістри
1 курс
Горностаєва Олена
Єрмак Ілля
Кавок Фуад Богдан
Мірошниченко Ольга

НАША ГОРДІСТЬ!

ПИШАЄМОСЯ!

 

20 січня

457

Сьогодні на нашому факультеті був проведений Факультетський аспірантський симпозіум, в якому взяли участь аспіранти, їхні наукові керівники, та інші науково-педагогічні працівники факультету.
Яскраві наукові доповіді аспірантів і наукові дискусії: на симпозіумі царював справжній дух партнерського спілкування та взаємодії.
Вдячність організатору, гаранту Освітньої програми Рh. D. - Кряж Ірині Володимирівні, і всім учасникам!

Бажаємо плідної роботи над дослідженнями та цікавих наукових звершень!

 

24 грудня

54278

Вельмишановні колеги, найкращі наші студенти, дорогі майбутні студенти!
Засяяла в нічному небі Різдвяна зірка і ми всі віримо, сподіваємося; з відданістю нашій факультетській родині дивимося у майбутнє.
Нехай новий рік буде ПЕРЕМОЖНИМ!
Будьте здорові, хай будуть здорові всі ваші рідні. Успіхів, виконання мрій.
Кожного дня своїми справами допомагаємо тим, хто боронить нашу Україну. Дякую всім, хто доєднався до збору коштів для ЗСУ, який ініціювали студенти Університету.
З Різдвом!!!!
Новорічні бажання зазвичай здійснюються
З Новим роком!!!

Дякую всім за те, що кожного дня у 2023-му році ми були РАЗОМ, хоч між нами багато кордонів. Але ми-Каразінці, ми-факультет психології, ми – єдина родина.
Разом до Перемоги!!!

З шаною, вдячністю, впевненістю, любов’ю і надією,
декан факультету Надія Крейдун.

 

23 грудня

2752

Сьогодні в рамках проєкту Karazin Weekend ми зустрічалися з нашими майбутніми студентами. До вашої уваги - фотозвіт.

 

22 грудня

2457

Університетський благодійний бал. Наші - найкращі!

Зібрано двісті двадцять тисяч гривень на потреби ЗСУ!!!! Було тепло, душевно; впевнено мріяли...

Всіх з прийдешніми святами!!!!

 

19 грудня

Сьогодні видався доволі продуктивний день.

Так, наші студенти провели захід для всіх охочих, присвячений розкриттю тематики ментального здоров`я.

Ми вкотре продемонстрували, наскільки затребуваними сьогодні є психологічні знання.

Далі - більше!

12

5247
12

 

19 грудня

436 346 3267

За сприяння керівництва нашого Університету, факультету психології та дирекції студмістечка, а також за допомоги Волонтерського руху Харківщини сьогодні сьогодні були привітані з прийдешніми новорічними святами понад 120 дітей з деокупованих територій Харківської області!

В ці чарівні зимові дні бажаємо всім скорішого миру, злагоди, приємних турбот і щирих посмішок!

 

18 грудня

346

23 грудня, напередодні новорічних свят, запрошуємо всіх, хто у майбутньому бачить себе психологом, на зустріч з нашим факультетом. Психологічні тести, міркування – як це, бути психологом, опанування навичок першої психологічної допомоги, розвиток вмінь опановувати власні стани, зустрічі з нашими студентами, вікторини з призами та багато іншого цікавого чекають на вас.
Напередодні Різдва все збувається!

То ж, чекаємо на вас о 10:45 у холі Університету (пл. Свободи, 4).

29 листопада

24567Сьогодні ми раді повідомити про важливий крок у розвитку кафедри педагогіки нашого факультету - отримання акредитації для освітньо-професійної програми підготовки магістрів "Педагогіка вищої освіти". Ця визнана подія підтверджує високий освітній потенціал програми, яку пропонує кафедра, і є важливим кроком у підвищенні якості вищої освіти у галузі педагогіки.

Здобуття акредитації свідчить про те, що програма "Педагогіка вищої освіти" відповідає всім вимогам та стандартам, встановленим у системі вищої освіти нашої країни. Це відкриває нові можливості для студентів, які обирають цей шлях у своєму професійному розвитку.

Очікуємо з нетерпінням того, щоб привітати наших нових магістрів з освітньої програми "Педагогіка вищої освіти". Кафедра готова надавати студентам високоякісні знання та підтримку, допомагаючи їм реалізувати свій потенціал у сфері вищої освіти та педагогіки.

Ми віримо, що ця акредитація стане важливим кроком у розвитку освіти та педагогічної науки, а наші випускники стануть справжніми лідерами у сфері вищої освіти, сприяючи розвитку суспільства та формуванню наступних поколінь фахівців.

 

23 листопада

ДО УВАГИ СТУДЕНТІВ ІІ КУРСУ МАГІСТРАТУРИ!!!! ОПРИЛЮДНЕНО ІНФОРМАЦІЮ ЩОДО ПОДАЛЬШИХ ДІЙ ПІСЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ ПЕРЕВІРКИ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ РОБІТ НА НАЯВНІСТЬ ЗАПОЗИЧЕНЬ

346

Якщо перевірку пройдено (про це повідомлять кафедри найближчими годинами), необхідно підготувати пакет документів (паперових), який має бути наданий на кафедру до 16-00, 04.12.2023:
- РОЗДРУКОВАНА ТА ПЕРЕПЛЕТЕНА кваліфікаційна робота: повний варіант з додатками.
До роздрукованої та переплетеної роботи додаються:
Заява на перевірку (додаток 1) – роздрукована та особисто підписана (тобто, паперовий варіант тієї, скан-копія якої надсилалася Вами разом з роботою для перевірки) (2 шт).
Протокол перевірки – заповнений та підписаний Севост`яновим П.О. протокол з результатами перевірки, який надіслала кафедра. Його слід просто роздрукувати (2 шт).
Висновок (додаток 3) – заповнюється все, окрім відмітки у безпосередньому висновку, та підписів (прізвища керівника та завідувача кафедри вписуються) (2 шт).
Завдання – роздруковане та особисто заповнене. Там, де має заповнювати керівник (кількість балів і підпис), лишаємо порожнім. Підпис студента є обов’язковим.
Подання – роздруковане та особисто заповнене. Заповнюється: прізвище та ініціали завідувача кафедри, прізвище та ініціали інспектора, тема роботи, власні прізвище та ініціали. Результати роботи та висновок керівника також вносяться студентом, але вони мають братися в керівника – їх можна вносити як в електронній версії до друку, так і після нього власноруч; але це має бути обов’язково саме та інформація, яку надасть керівник. Місця для підписів лишаємо порожніми.
Рецензія. Роздруковується та заповнюється власноруч. Керівник має надати інформацію щодо рецензента, - саме його слід вписувати в рецензію. Також студент сам відмічає необхідні пункти рецензії у відповідності до вказівок керівника. Додаткові дані, зауваження та загальний висновок – те ж саме. Місце для підпису лишаємо порожнім.
- Записана на електронний носій версія кваліфікаційної роботи, ідентична до тієї, що надавалася на перевірку (CD, DVD / r, rw). Можливий варіант на флеш-накопичувачі, але майте на увазі, що роботи передаються в архів, отже, носії студентові не повертаються.
АДРЕСА ДОСТАВКИ: Факультет психологіі, ауд. 6-59, Майдан Свободи 4, ХНУ імені В.Н. Каразіна, Харків, Украіна 61022. Телефон для кур’єрської служби: 0663739409.
ДОСТАВКА СПЛАЧУЄТЬСЯ ВІДПРАВНИКОМ!!!!!

Тим, кому повідомлять про необхідність повторної перевірки роботи, матимуть надіслати виправлений електроний варіант до 16-00, 27.12.2023.

 

05 жовтня

Сьогодні останній день нашого тижневого калейдоскопу повідомлень від психологів в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?". До Вашої уваги - інформація від Андрія Олександровича Харченка.

346

В тривалій стресовій ситуації рекомендується:

  1. 1. Пам’ятати, що стрес є певною реакцією на виклики середовища з ціллю прилаштуватися до нових умов, що (при тривалому впливі стресових чинників на психіку) має такі свої фази, як: тривога, виснаження та знесилення (на цих фазах допомога нашому організму найбільш необхідна). Тому дуже важливо розуміти реакції свого організму та психіки в цих ситуаціях та вміти собі допомогти.
  2. 2. Не допускати зростання інформаційного стресу, що може виникати від перенасичення новинами та інформацією негативного характеру. Безумовно, ми хочемо дізнаватися про все, що відбувається навіть тоді, коли мова йде про небажані події, проте важливо лімітувати, обмежувати себе в об’ємі інформації, яку ми отримуємо щодо ходу цих подій.
  3. 3. Не знаходитися годинами в соціальних мережах та переглядати відео чи будь-який інший контент щодо подій в Україні, тому що це може прискорювати виникнення депресивних станів, апатії та ін., тому надзвичайно важливо наповнювати цей час, по можливості, включенням в професійну діяльність, волонтерством, освітнім процесом, хобі, прогулянками на свіжому повітрі та ін.
  4. 4. Максимально зберігати можливість спілкуватися з оточенням: рідними, друзями, знайомими. Ми соціальні за своєю природою, тому потребуємо комунікувати з іншими, хочемо бачити, що не тільки ми  одні опинилися в тій чи іншій ситуації, хочемо навіть в екстремальній ситуації мати змогу розмовляти та відчувати, що життя триває. Тільки ми самі можемо собі в цьому допомогти, тому бажано не замикатися та не ізолюватися від оточення. Це дає додаткове відчуття безпеки. Пам’ятайте, що проста розмова може бути підтримкою та розрадою в скрутній ситуації не тільки для вас, а й для людей, які поруч. Тому будьте також уважними до оточення, особливо в хвилини, коли бачите, що іншому складно.
  5. 5. Не соромитися боротися зі стресом тими звичками, які можуть здаватися не вчасними та недоречними. Це може бути навіть спів чи розважання себе, наприклад, грою в міста та ін.
  6. 6. Відслідковувати в собі неадаптивні думки на кшталт: «Все погано», «Я не зможу це подолати» та ін. Допомагати собі формулюванням позитивних настанов: «Я зможу», «Ця ситуація не триватиме вічно», «Я вірю в себе і як би не було складно, я це подолаю».

Будемо особливо уважними один до одного у складний час! Ми віримо в нашу перемогу! Ми все подолаємо! Тримаймося разом! До зустрічі в стінах нашого рідного університету!

Андрій ХАРЧЕНКО

 

05 жовтня

Сьогодні в рамках тижневого калейдоскопу повідомлень від психологів в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" - інформація від Алли Михайлівни Лісеної.

54367

10 правил проходження важких життєвих ситуацій:

1. Люди по-різному реагують на ту саму ситуацію. Вибір за людиною.
2. Людина має всі необхідні ресурси для проходження важких життєвих ситуацій. Немає безвихідних ситуацій.
3. Людина здатна сама формувати свої життєві ситуації усвідомлено чи несвідомо.
4. Тільки з'єднання з життєвою ситуацією (залучення до процесу) відкриє двері для її звільнення та трансформації, допоможе знайти сенси та цінності.
5. Все, що болісно має бути прийняте, з болем необхідно налагодити діалог. Болючою є не ситуація, а ідея людини про те, що це важко, погано, боляче, неправильно.
6. Контролюйте лише те, що можна контролювати та відпустіть або прийміть те, що не можна.
7. Кожна життєва ситуація несе у собі величезний потенціал, чи це урок, чи досвід, чи розвиток.
8. Кожна життєва ситуація потрібна людині для її розвитку, ситуація стає важкою, коли людина відвертається від реальності, протестує проти неї, не хоче приймати.
9. Не треба ситуацію оцінювати, просто дозвольте їй бути. Нехай усе буде так, як є. Довіряйте життю, куди б воно вас не завело. Тільки після прийняття починається подолання та зцілення.
10. Потім слід подякувати важкій життєвій ситуації за урок і досвід. Вчіться дякувати за те, що було у Вашому житті, і не засмучуйтесь про те, що втратили. Дякуйте тому, що є зараз, у багатьох цього немає. Подяка стає внутрішнім ресурсом. Вібрації подяки починають притягувати позитивні події у ваше життя.

Алла ЛІСЕНАЯ

 

04 жовтня

Сьогодні в рамках тижневого калейдоскопу інформаційних повідомлень від психологів в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" - поради від Сергія Олеговича Богдановського.

73

Почуття провини та як із ним впоратися

        

Почуття провини на сьогодні доволі розповсюджене явище серед нашого населення, особливо під час воєнного стану, коли українці вимушено покинули свої домівки. Хтось із нас мав більше ресурсів задля збереження життєдіяльності, а хтось – менше, або вони були взагалі відсутні. Деякі вступили до лав ЗСУ, а дехто, через обмеженість можливостей здоров’я, не міг/могла цього здійснити. Також для чималої кількості українців притаманним було провина через те, що вони уціліли після обстрілів, так звана «провина уцілілого». Попередні чинники та низка інших власне і зумовлюють формування феномену почуття провини.

Надмірне переживання даного почуття може сприяти формуванню стресу, що у свою чергу негативно впливає як на фізичне, так і ментальне здоров’я людини.

Для подолання чи зменшення прояву почуття провини рекомендуємо вам техніку «Когнітивної реструктуризації». Для пропрацювання цього запиту вам потрібно відповісти на наступні запитання:

1) Виписати цю думку (щоб мозок зрозумів, що це просто думка, а не є насправді);  

2) Пишемо докази цього (ЗА) – тобто підтвердження думки у конкретній ситуації;

3) Пишемо докази (ПРОТИ) – спростування думки;

4) Що ви сказали б людині, яка думає так як і ви?

5.) Як би ви заспокоїли людину, яка звернулася до вас зі схожою ситуацією?

6.) Більш раціональна думка. Наприклад, «Я роблю те, що можу, там, де можу, з тими силами, які в мене є».

Таким чином, рекомендовано зберігати баланс між почуттям провини та здатністю себе прощати, також перевага надається навичкам регуляції цього почуття, з метою уникнення його негативних наслідків.

Сергій БОГДАНОВСЬКИЙ

 

04 жовтня

1

Запрошуємо Вас приєднатися до святкування Дня ментального здоров’я 10 жовтня 2023 року,яке буде проводитися в Єрмілов центрі (ХНУ імені В.Н. Каразіна).
В межах святкування Дня ментального здоров’я буде проводитися інтерактивний івент «Подорож до ментального здоров’я», на якому кожен може ознайомитися з техніками самодопомоги, випробувати їх на собі і відчути їх ефективність, оскільки ментальне здоров’я розпочинається з простих речей: вміння заспокоїти себе, стабілізувати свій стан і знайти ресурси рухатися далі.
Під час цього заходу від фахівців Харківського центру контролю і профілактики хвороб Ви зможете дізнатися про найбільш поширені неінфекційні хвороби та методи їх попередження, виміряти артеріальний тиск, дослідити рівень цукру у крові і пройти забір біологічного матеріалу для виявлення SARS-CoV-2 (збудника COVID-19) методом ПЛР.

Чекаємо на Вас!

 

03 жовтня

А ми продовжуємо наш калейдоскоп інформаційних повідомлень та порад від психологів в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?".

На черзі - поради щодо ментального здоров`я на робочому місці від Олени Володимирівни Милославської.

36

«Психологічна безпека на робочому місці - це віра в те, що ніхто не буде покараний або принижений за висловлювання ідей, запитань, занепокоєнь або помилок, а команда є безпечною щодо міжособистісного ризику» (Емі Едмондсон – професорка Гарвардської школи бізнесу).
Психологічно безпечне робоче середовище - це робоче середовище, яке сприяє:

  • продуктивній роботі;
  • особистому зростанню;
  • повазі до особистісних та професійних меж працівників;
  • сприятливому соціально-психологічному клімату в організації;
  • психічному і фізичному добробуту працівників.

Психосоціальні ризики в сфері праці - це будь-які ризики, пов’язані з небезпеками, що виникають у процесі організації роботи, внаслідок соціальних факторів та аспектів робочого середовища і можуть завдати психологічної, соціальної чи фізичної шкоди.
Фактори психосоціальних ризиків (приклади небезпек):

  • надмірні навантаження;
  • суперечливі вимоги;
  • неефективна комунікація (вертикаль/горизонталь);
  • відсутність підтримки з боку керівництва, лідерів (відсутність позитивної культури);
  • відсутність права працівників в прийнятті рішень;
  • незахищеність на роботі (порушення особистісних та професійних меж);
  • зовнішні фактори: віруси, катастрофи, війна.

Психологічно безпечне робоче середовище. Шляхи створення:
1. Зробити психологічний добробут працівників невід’ємною частиною культури організації.
2. Керувати психосоціальними ризиками в рамках загальної політики з безпеки та здоров'я на роботі.
3. Поважати особисте життя та особистнісний простір працівників - не залучати працівників до роботи в неробочий час та в вихідні дні.
Лідерство, як фактор психосоціального захисту:

      • позитивний соціальний зв’язок з командою;
      • прояв емпатії = індивідуальна та колективна стійкість у важкі часи;
      • допомога понад усе = відданість з боку персоналу;
  • культура відкритості, орієнтована на людину, замість бюрократичної культури з орієнтацією на владу.

Як захистити своє ментальне здоров’я:

  • дбати про режим сну;
  • уникати стресових ситуацій та навчитись адекватно на них реагувати;
  • збалансувати харчування та додати фізичної активності;
  • вимикати звук повідомлень в робочих групах в Telegram, Viber, тощо ввечері та в вихідні дні;
  • не реагувати на повідомлення в робочих групах, телефонні дзвінки в неробочий час та в вихідні дні;
  • встановити та захищати свої особисті та професійні межі. Не боятися казати “ні”, коли їх намагаються порушувати.

Пам’ятайте: якщо ви не поважаєте себе та не піклуєтеся про своє ментальне здоров’я, інші теж не будуть цього робити!
Бережіть себе!

Створено за матеріалами проекту Міжнародної організації праці “На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні”

Олена МИЛОСЛАВСЬКА

 

02 жовтня

Розпочинаємо наш калейдоскоп інформаційних повідомлень та порад від психологів в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?".

Щодня ми будемо публікувати по одному посту, присвяченому проблемам ментального здоров`я.

Перша на черзі - Лілія Миколаївна Зотова.

36

Ментальне здоров’я (згідно з визначенням ВООЗ) – це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя. Це означає, що ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальною складовою. Всі складові ментального здоров’я є рівноцінно важливими складовими загального здоров’я людини.
Ментальна здорова людина:

  • Здатна будувати стосунки з іншими
  • Відкрита до навчання і розвитку
  • Позитивно ставиться до себе
  • Приймає незалежні рішення
  • Розуміє свої емоційні стани і може керувати ними
  • Вміє пристосуватися до нових умов життя
  • Може активно долати поточні виклики
  • Отримує задоволення від життя

Лілія ЗОТОВА

 

02 жовтня

Наш факультет доєднався до Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?".

В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я українцям розповідають про техніки самодопомоги та підтримки тих, хто знаходиться поруч. Пропонуються дієві механізми, які допомагають психологічній стійкості у часи повномасштабної війни.

364

 

20 вересня

3457Наш професор Віктор ПЛОХІХ взяв участь у Міжнародному науково-практичному форумі «Психологія життєвого простору особистості в сучасних умовах кризи, глобалізації та трансформації суспільного життя», який відбувся за підтримки Президента Міжнародного гуманітарного університету академіка Сергія Кивалова та ректора Міжнародного гуманітарного університету Костянтина Громовенко 14-15 вересня.

Всього у програмі конференції представлені понад 100 доповідей, які подали 120 науковців і практиків, аспірантів і студентів. У тому числі 34 доктора наук і 42 кандидати наук з багатьох регіонів України та зарубіжжя.

Віктор Володиморивич представив доповідь «Часовий вимір організації діяльності особистості при обтяженні негативними психічними станами», яка викликала значне зацікавлення всіх слухачів.

Пишаємося нашими. І дякуємо Вікторові Володимировичу за те, що з честю репрезентує наш факультет і наш університет на найвищому рівні.

 

15 вересня

345

До уваги студентів,
які мають право на отримання соціальної стипендії!
Студенти, які навчаються за державним замовленням, але не будуть отримувати академічну стипендію, мають право на отримання соціальної стипендії за умови, що студент входить до однієї з категорій, які мають соціальні гарантії, та увійшов до рейтингу на академічну стипендію.
Студенти, які навчаються за контрактом, права на отримання соціальної стипендії НЕ МАЮТЬ!
Пільгові категорії наведені у зразку заяви, що надається.
Документи, які студент має надати:
1. Заява (написана повністю власноруч!!!)
2. Паспорт громадянина України або ID-картка (+ Витяг з Єдиного реєстру)
3. Свідоцтво про народження
4. Довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків
5. Документ, що підтверджує пільгу

Документи мають надаватися у ЧІТКОМУ зображені (сканкопії або ДУЖЕ рівно сфотографовані), одним файлом у форматі PDF.

Термін надання документів – з 13 вересня до 18.00 20 вересня 2023!!!
Документи, які надійдуть після встановленого терміну, будуть розглянуті в наступному місяці.
Документи надсилати на psychology.full-time@karazin.ua

Документи, що підтверджують пільгу:

дитина з інвалідністю (особі з інвалідністю І – ІІІ групи): довідка дитини з інвалідністю (довідка до акта догляду МСЕК);
  • дитина громадянина, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи: посвідчення постраждалого громадянина;
  •  студент із сім’ї, яка отримує допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”: довідка про взяття на облік та призначення допомоги;
  • дитина шахтаря, що має не менш як 15 років стажу підземної роботи (або загинув внаслідок нещасного випадку на виробництві, чи якому встановлено інвалідність 1 або 2 групи відповідно до статті 5 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”): довідка з підприємства, що підтверджує наявність стажу;
  •  дитина особи, визнаної учасником бойових дій відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (або дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів): довідка про безпосередню участь, посвідчення учасника бойових дій;
  • внутрішньо переміщена особа: довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (паперовий варіант, НЕ СКРІН з ДІЇ!!!);
  • дитина-сирота (або дитина, позбавленої батьківського піклування) чи студент, який в період навчання у віці від 18 до 23 років залишився без батьків: ВСІ документи, що підтверджують статус.

Зразок заяви: Для ВПО; не для ВПО

 

10 вересня

436

Увага!

Збори трудового колективу факультету психології, на яких буде представлено звіт декана про роботу за рік, відбудуться 13.09.2023 о 14.30

Посилання - у чаті для співробітників

До Вашої уваги - Проєкт-рішення

 

01 вересня

345

Вельмишановні колеги, дорогі студенти!
Перегортаємо сторінку історії найкращого Університету, найкращого факультету, розпочинаємо новий навчальний рік.
Успіхів, творчості, натхнення , здійсненні мрій, віри і  впевненості.
Все, що ми робимо - нашій незламній Україні, нашій Перемозі!
В новий навчальний рік - впевнено і переможно.
Дякую всім за відданість найкращій професії, рідному Університету, рідному факультету.

З вдячністю, декан
Надія Крейдун

 

30 серпня

Студентська рада організовує посвяту для наших першокурсників! Раді запросити Вас взяти участь в заході, який відбудеться вже завтра! Час: 11:00 Місце: Колишня їдальня «Бункер» З собою мати гарний настрій та, за можливості та наявності, просимо одягнути мерч університету! Пряма трансляція буде доступна за посиланням: https://youtube.com/live/HjFo0yPMoDU?feature=share

Також нагадуємо про збори першокурсників факультету психології в режимі он-лайн о 12-30. Посилання - у чаті першокурсників

 

26 серпня

333

Щиро вітаємо наших першокурсників!!!

  1. Авраменко Роман Робертович
  2. Андросович Мілада Василівна
  3. Бабенко Софія Олександрівна
  4. Бакшеєв Гліб Миколайович
  5. Біленко Анастасія Віталіївна
  6. Білоус Поліна Олександрівна
  7. Бондаренко Марія Андріївна
  8. Боровікова Марія Олександрівна
  9. Борщ Аліна Сергіївна
  10. Вайсман Єва Віталіївна
  11. Васильченко Дар'я Ігорівна
  12. Васильчук Вячеслав Юрійович
  13. Верещакіна Марина Олександрівна
  14. Вороніна Софія Євгеніївна
  15. Г огунська Аріна Володимирівна
  16. Гаєва Катерина Ігорівна
  17. Гайтина Софія Віталіївна
  18. Гітік Олександра Денисівна
  19. Головаш Єлизавета Михайлівна
  20. Голубова Анастасія Михайлівна
  21. Гонтар Аліна Русланівна
  22. Гончарук Поліна Олександрівна
  23. Грицаненко Вікторія Василівна
  24. Губіна Дар'я Михайлівна
  25. Дворянникова Дар'я Миколаївна
  26. Дейнека Дмитро Володимирович
  27. Єрмоленко Володимир Олександрович
  28. Жеведь Лілія Євгенівна
  29. Загороднюк Ангеліна Богданівна
  30. Зайцева Катерина Костянтинівна
  31. Запорожченко- Пак Джунин-Даріна Максимівна
  32. Захарова Ксенія Володимирівна
  33. Іоаннісян Діана Самвелівна
  34. Ісаєв Кирило Сергійович
  35. Кадуріна Марія Андріївна
  36. Каманець Поліна Олександрівна
  37. Каменева Олександра Андріївна
  38. Канівець Арсеній Сергійович
  39. Караченцева Марія Ігорівна
  40. Карієва Рената Гайратівна
  41. Катькало Валерія Вадимівна
  42. Кидик Валерія Вячеславівна
  43. Ківшар Марія Олександрівна
  44. Кішик Єлизавета Сергіївна
  45. Ковальова Софія Антонівна
  46. Кожевнікова Аріана Володимирівна
  47. Козяр Аліна Олександрівна
  48. Колісник Тетяна Володимирівна
  49. Корженко Поліна Юріївна
  50. Крилова Діана Іванівна
  51. Кудашева Анастасія Денисівна
  52. Кунченко Аліна Андріївна
  53. Кучерова Ірина Андріївна
  54. Ликова Аліна Олександрівна
  55. Лимаренко Каріна Олексіївна
  56. Литвиненко Єлизавета Олександрівна
  57. Мальцева Дар'я Андріївна
  58. Мамчур Ілона Вячеславівна
  59. Мануйлова Діана Віталіївна
  60. Мастеров Данило Богданович
  61. Матвєєва Ольга В'ячеславівна
  62. Мормуль Таїсія Андріївна
  63. Москаленко Златослава Андріївна
  64. Мурай Софія Віталіївна
  65. Мусієнко Вікторія Григорівна
  66. Недількіна Аліна Андріївна
  67. Нескородько Ксенія Юріївна
  68. Нечипорук Наталія Дмитрівна
  69. Ніконенко Євангєліна Ігорівна
  70. Омельченко Анна Ігорівна
  71. Павленко Дмитро Анатолійович
  72. Павлова Анна Ігорівна
  73. Паненко Діана Вячеславівна
  74. Пашко Карина Сергіївна
  75. Полатай Марина Сергіївна
  76. Понікаренко Володимир Володимирович
  77. Пономарьова Поліна Антонівна
  78. Правдюк Марія Олексіївна
  79. Пронюткіна Ганна Вячеславівна
  80. Пузанкова Анастасія Олександрівна
  81. Россолова Мирослава Вячеславівна
  82. Синєгубенко Поліна Ігорівна
  83. Сідаченко Віталій Олегович
  84. Сідельникова Єлизавета Андріївна
  85. Сінькевич Єлизавета Сергіївна
  86. Слета Анастасія Олегівна
  87. Супрун Данило Олександрович
  88. Тарусова Анастасія Сергіївна
  89. Терентьєва Анастасія Миколаївна
  90. Тесленко Дарина Андріївна
  91. Топчій Святослав Павлович
  92. Турчінова Єлизавета Валеріївна
  93. Циганкова Тетяна Едуардівна
  94. Черепаха Єлизавета Олександрівна
  95. Чимковська Анастасія Миколаївна
  96. Швецова Дар'я Олексіївна
  97. Юшко Аліса Денисівна
  98. Якименко Дар'я Дмитрівна
Просимо слідкувати за інформацією щодо наших подальших зустрічей.

 

09 липня

До уваги студентів,
які мають право на отримання соціальної стипендії!

Студенти, які навчаються за державним замовленням, але не будуть отримувати академічну стипендію, мають право на отримання соціальної стипендії за умови, що студент входить до однієї з категорій, які мають соціальні гарантії, та увійшов до рейтингу на академічну стипендію. Читати далі

 

28 червня

Студентка групи ПС-32, Васильєва Анастасія, взяла участь у літній школі «Освіта для спільноти» від університету ім. Адама Міцкевича. Учасники школи протягом тижня (18.06.2023-24.06.2023) проживали та навчалися в палаці в Дембіні (Pałac w Dębinie), що знаходиться за 50 км від міста Познань.

Під час перебування в школі Анастасія дізналась про особливості влаштування вищоі освіти у Польщі, сучасні техніки роботи з дітьми та дорослими з галузей педагогіки та психології, познайомилась з неймовірними людьми та безсумнівно отримала багато корисного досвіду. Також для учасників школи провели екскурсію факультетом педагогіки в університеті ім. Адама Міцкевича та надали можливість поспілкуватись з його студентами.

Зі слів Анастасії, після участі у цій школі вона почувається дуже вмотивовано і натхненно. Дівчина рада та вдячна, що наш університет має такі можливості для розвитку своїх студентів!

74 47 74

 

21 червня

Шановні абітурієнти, запрошуємо Вас вступити на нову магістерську освітньо-професійну програму Каразінського університету «Педагогіка вищої освіти» зі спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки». Читати далі

 

21 червня

ВІТАЄМО
переможців  конкурсу
курсових робіт 3 курсу
та їх наукових керівників !

1 місце – Білай О. (7,3 б.); науковий керівник – Невоєнна О.А.
2 місце – Звєрєва А. (7 б.); науковий керівник – Павленко Г.В.; Калініна П. (7 б.); науковий керівник – Антонович М.О; Кобеняк Є. (7 б.); науковий керівник – Гімаєва Ю.А
3 місце – Вовченко О. (6 б.); науковий керівник – Милославська О.В.; Матвєєва Г. (6 б.)
науковий керівник – Лісеная А.М.

НМК висловлює подяку членам конкурсної комісії проф. Олефіру В.О, проф. Кряж І.В., доц. Харченку А.О.

 

04 червня

Шанові колеги, на кафедрі педагогіки нашого факультету відбулася Міжнародна науково-методична конференція (18-19 травня 2023 року)  "СУЧАСНІ ОСВІТНІ МЕТОДИКИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ
В УМОВАХ ВИКЛИКІВ СЬОГОДЕННЯ"

Дякуємо учасникам за цікаві доповіді та думки. Разом робимо нашу науки потужнішою!!!
Матеріали за посиланням.

 

04 червня

Бесіди про....кохання та статеві стосунки.

Наші студенти не можуть просто так сидіти на місці. Вони прагнуть бути корисними всюди, де тільки можна. Наприклад, цими вихідними у гуртожитку, де мешкають внутрішньо переміщені особи, вони провели урок статєвого виховання для підлітків.

 

25 травня

УВАГА!!!

Подальші інструкції щодо подання на перевірку текстів кваліфікаційних робіт студентів першого (бакалаврського) рівня освіти щодо наявності запозичень з інших джерел

 

20 травня

20.05.2023. Чудова, незабутня зустріч з найкращіми в світі абітурієнтами в День науки! Чекаємо! Зовсім скоро побачимося знову! Всіх зі святом!!!!

 

12 травня

 

08 травня

333

До уваги бажаючих вступити до магістратури!

За наявності диплома бакалавра, магістра або спеціаліста будь-якого фаху, для вступу до магістратури факультету психології, необхідно скласти:

- Єдиний вступний іспит (ЄВІ);

- Єдине фахове вступне випробування з психології (ЄФВВ).

Для цього необхідно...

Читати далі

 

24 квітня

Увага! Шановні абітурієнти! Розміщуємо головну інформацію щодо вступу-2023. Ознайомитися можна тут.

 

23 квітня

З Днем психолога!!!!
 

 

22 квітня

Сьогодні була чудова, тепла незабутня зустріч з нашими абітурієнтами. А фото можна подивитися тут

 

22 квітня

1221

На факультеті 17–21 квітня 2023 року пройшов Karazin Career Week. Студенти та викладачі факультету зустрілися зі спікерами, які поділились досвідом та розповіли про особливості роботи психолога-практика. Докладніше

 

22 квітня

Студенти факультету створили групу психологічної підтримки в онлайн-форматі для студентів та школярів 5-11 класів. В рамках зустрічей на учасників чекають цікаві розмови на різні психологічні теми, багато вправ і методик, спрямовані на розвиток їхньої особистості. Спікери та куратори групи: Ветлугіна Вікторія (ПС-12) Мельник Дар'я (ПС-21) Родченко Аліна (ПС-24) Васильєва Анастасія (ПС-32) Лисецький Димитрій (ПС-32) Секішова Марія (ПС-32) Турко Ярослав (ПС-33) Гавриш Катерина (ПС-41) Дубова Інна (ПС-41) Короткова Єлизавета (ПС-41) Фіцай Вікторія (ПС-43).

 

18 квітня

ВІТАЄМО переможців конкурсу курсових робіт 2 курсу та їхніх наукових керівників!  

1 місце – Петренко Катерина (9 б.) науковий керівник – Харченко А.О.

2 місце – Броницька Антоніна (8,7 б.) науковий керівник – Сорока А.В. – Касьяненко Вероніка (8,7 б.) науковий керівник – Невоєнна О.А.

3 місце –Світлична Олександра (8,3 б.) науковий керівник – Гімаєва Ю.А – Філоненко Дарина (8 б.) науковий керівник – Кряж І.В.

НМК висловлює подяку членам конкурсної комісії проф. Павленко В.М., доц. Федосєєву В.А., доц. Яворовській Л.М.

 

15 квітня

Шановні студенти та випускники! Запрошуємо Вас на Karazin Career Week, який відбудеться 17–21 квітня 2023 року. В рамках Тижня кар’єри на факультеті психології відбудуться зустрічі з практикуючими психологами... Читати далі

 

12 квітня

41

Шанові друзі, з радістю ділимося з вами збірником тез Всеукраїнської науково-практичної конференції з нагоди 50-річчя від початку підготовки психологів у Харківському Університеті

Також для завантаження доступна програма

 

25 березня

Сьогодні ми зустрілися з нашими абітурієнтами.

Чесно, враховуючи достатньо непрості часи, ми не очікували побачити так багато світлих, натхненних, запальних та зацікавлених оченят. Але, як виявилося, любов до психології, любов до нашого факультету, любов до Університету – вища за обставини!

Це була перша ластівка, яка понесе нас до миті, коли ми всі зберемося нашою великою та дружньою факультетопсихологічною сім’єю! І ця мить настане зовсім скоро! До зустрічі!

Тут можна подивитися фото

 

17 березня

 

Це – наша Alma Mater… Ще у мирний час.
Сумуємо((((
Але ми обов’язково повернемося!!! Ми зустрінемося в обіймах нашого Університету!!! На нашому рідному і найкращому у світі факультеті!!!
До скорої зустрічі!!!!

 

17 березня

Бабічев Анатолій Валерійович, проректор з науково-педагогічної роботи, зустрівся з нашими студентами, які провели велику волонтерську роботу з психологічного супроводу 150 дітей, яким була потрібна підтримка! Дякуємо керівництву університету за привітання та підтримку наших студентів! Дякуємо нашим студентам за добрі справи!

 

22 лютого

За консультативну роботу серед командного складу підрозділів Збройних Сил України були відзначені наші викладачі: Алла ЛІСЕНАЯ, Віталій ФЕДОСЄЄВ та Андрій ХАРЧЕНКО. Така робота - ще один вклад в перемогу! І ми пишаємося, що маємо змогу це робити. Слава Україні!!!!

 

21 лютого

Кафедрою педагогіки нашого факультету у період з 13 по19 люте 2023 року в рамках проєкту 2.11 «Новітні психолого-педагогічні технології навчання» Стратегії розвитку каразінського університету на 2019-2025 роки на освітній простір Харківщини задля підвищення якості надання освітніх послуг майбутнім фахівцям з передвищою та вищою освітою з метою поширення отриманих результатів роботи кафедри педагогіки факультету психології дистанційно було проведено педагогічну вітальню «Освітні методики та технології в умовах викликів сьогодення». Педагогічна вітальня проходила як благодійний форум для педагогічних та науково-педагогічних працівників Харківщини у формах лекцій-демонстрацій, семінарів-практикумів та семінарівтренінгів. До роботи у вітальні приєднались 88 педагогів коледжів та університетів. У ході вітальні основна увага приділялася сучасним методикам і технологіям щодо формування знань, умінь, навичок та інших компетентностей у майбутніх фахівців з передвищою та вищою освітою. Керівництво факультету та колектив кафедри педагогіки висловлює щиру подяку усім учасникам вітальні за активну участь у висвітленні та обговоренні нагальних проблем та протиріч в освітньому середовищі в умовах викликів сьогодення. Ми сподіваємося на подальшу творчу співпрацю з вами та запрошуємо усіх небайдужих до проблеми компетентнісного підходу, реалізації сучасних методик та технологій в освіті та професійній діяльності педагогічних і науково-педагогічних працівників, докторантів, аспірантів, роботодавців, випускників університету та студентську молодь до співпраці. Окремо дякуємо всіх учасників вітальні за високу оцінку проведеної роботи колективом кафедри педагогіки. Це надихає нас на саморозвиток та самовдосконалення для подальшої плідної праці задля вдосконалення освітнього середовища та надання освітніх послуг. Колективні та індивідуальні подяки продовжують надходити на адресу кафедри педагогіки.

 

14 лютого

До вашої уваги - програма педагогічної вітальні «ОСВІТНІ МЕТОДИКИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ В УМОВАХ ВИКЛИКІВ СЬОГОДЕННЯ» 13–19 лютого.

 

27 січня

На засадах волонтерства наші студенти (Дар'я Мельник, ПС-21, Захарова Юлія, ПС-21, Родченко Аліна, ПС-24, Бобрицька Ангеліна, ПС-24, Лисецький Димитрій, ПС-32, Васильєва Анастасія, ПС-32, Короткова Єлізавета ПС-41, Гавриш Катерина, ПС-41) впродовж 10 днів провели великий об'єм роботи з дітками, які потребували підтримки! Тренінги, психологічний супровід, ігри, квести і багато іншого, що запропонували наші студенти в якості допомоги та підтримки дітям! Організатори заходу подякували за добру справу та зусилля та запропонували нашим студентам продовжити спільну справу на літніх зборах! Пишаємося!!!

 

26 січня

Вітаємо наших студентів з призовим місцем в інтерактивному заході "16 днів проти насильства", який проходив серед команд всього студентства харківських ЗВО! ТАК ТРИМАТИ!

Склад команди:

Лисецький Димитрій ПС-32 (капітан команди)

Єва Гавриш ПС-11

Вікторія Ветгуліна ПС-12

Нагорнов Нікіта ПС-13

Болтенко Поліна ПС-13

Лазаренко Софія ПС-11

 

26 січня

Вітаємо нашу Дар`ю Мельник з перемогою у І етапі ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка! Так тримати!!! Пишаємося нашими!!!

 

22 січня

 

10 січня

За ініціативи студентів факультету психології було зроблено гарну справу! Зі Святами привітали понад 150 дітей з деокупованих територій! Робимо добро разом!

 

28 грудня

Шановні новоспечені колеги!!!!! Вітаємо вас!!!
Потужного вам старту!!! Бажаємо знайти власне місце у професійному житті і не тільки!
Пам`ятайте: ваш рідний факультет завжди відкритий для вас!

 

12 грудня

41

Шанові колеги, з радістю сповіщаємо, що на факультеті психології 08 та 09 грудня 2022 року успішно пройшла ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ З НАГОДИ 50-РІЧЧЯ ВІД ПОЧАТКУ ПІДГОТОВКИ ПСИХОЛОГІВ У ХАРКІВСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ.

У конференції взяли участь понад 120 учасників з усіх куточків України. У ході пленарного засідання особлива увагу приділялася зв'язку поколінь психологів які опановували цю прекрасну науку у стінах нашого университету від 1972 до 2022. Учасники конференції надіслали понад 50 доповідей з різних питань психології та освіти, що підкреслює жвавий інтерес до питання підготовки психологів не лише у Каразінському університеті, а й в інших закладах вищої освіти України.

Ми безкінечно вдячні усім учасникам які підтримали наш заклик до участі у різних форматах проведення конференції. Збірка тез доповідей та сертифікати будуть розіслані усім учасникам конференції. Матеріали конференції будуть розміщенні на цифрових сервісах факультету психології та Харківського національного университету імені В.Н. Каразіна. Ми завжди раді Вас вітати у стінах Каразінського университету! Каразінський – це душа і серце Харкова! Vivat, Alma Mater! Vivat Universitas!

 

14 листопада

Вітаємо нашу Настю Бондаренко з І місцем в університетській олімпіаді з французької мови. Так тримати! Пишаємося нашими!

 

31 жовтня

25.10.2022 відбулася відкрита гостьова лекція кандидата педагогічних наук, доцента, доцента кафедри педагогіки, заступника декана з наукової роботи факультету психології  ХНУ імені В.Н. Каразінана О.О. Наливайка на тему: «Цікаві цифрові засоби навчання» в рамках дисципліни «Теорія і методика викладання професійних дисциплін».
Лекція присвячена цифровій культурі, визначенням рівнів організації інформаційних процесів та ефективності створення, збирання, зберігання, опрацювання, подання і використання інформації в цифровому просторі, що забезпечує цілісне бачення світу, його моделювання, передбачення результатів рішень, які приймаються людиною.
На лекції присутні здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 015 «Професійна освіта», викладачі кафедри початкової і професійної освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Для майбутніх фахівців лекція стала ще однією можливістю доторкнутися до світу своєї майбутньої професійної діяльності, адже, крім нової інформації, гостьова лекція – це завжди й новий досвід.

 

10 жовтня

ДОРОГІ ДРУЗІ!!!
Нарешті нам вдалося відновити доступ до нащого сайту! Лишилося зовсім трохи почекати - ми вже почали роботу над оновленням контенту. Раді знову всіх вітати тут!

Миру всім! Бережіть себе!

 

Попередні новини

 

Ми у соцмережах

English version